RSS

O mnie

Cześć, jestem Gnomasz. Dla znajomych Gnom.

Od kilku lat moją ulubioną rozrywką są stołowe gry fabularne. Z reguły bawię się w różnych światach fantasy rozgrywanych na GURPS-ie, dość często gram też w D&D – kiedyś ledwo je znosiłem, teraz jednak całkiem dobrze się przy nim bawię. Czasem grywam też w bitewniaki i karcianki, nie wykluczam więc, że kiedyś wspomnę coś o nich na blogu.

Rzadziej prowadzę, niż gram. Jestem chyba zbyt leniwy, żeby dobrze przygotowywać się do sesji. Przy tym nie dość kreatywny, żeby tworzyć fabułę w locie. Poza tym, mam dość binarne podejście do postaci: każdą tworzę albo bardzo szczegółowo (przywiązując się do niej), albo do bólu ogólnikowo – a to utrudnia tworzenie zaludnionego świata.

Uwielbiam grzebać w mechanice gry. Niektórzy twierdzą, że to warunek konieczny, by lubić GURPS-a, ale to nieprawda. Kolega doskonale sobie radzi, zlecając rozpisywanie wymyślonych zdolności mi ;)
Przedkładam jednak klimat postaci nad maksymalizację możliwości (co odbija się na moich wynikach w bitewniakach i karciankach).

Jestem purystą językowym. Zdarzają mi się makaronizmy, ale irytuje mnie wprowadzanie na stałe do słownika niepotrzebnych zapożyczeń. Dotyczy to również gier fabularnych. GF to dobry skrót – nie rozumiem, czemu króluje u nas „RPG.” Ale nie mam zamiaru się nikogo czepiać. Po prostu sam używam polskich skrótów, choćby nie należały do żadnego kanonu (jak Gry Fabularne, Postać Gracza czy Postać Prowadzącego).

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s